Wybór stroju do spania podczas ciąży

Blog z poradami na temat wyboru odpowiedniej bielizny

Wybór stroju do spania podczas ciąży

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru stroju do spania w ciąży? Oraz czy to w czym śpimy ma wpływ na jakość naszego snu?

Cofając się kilkanaście lat wstecz zadając komuś te pytania prawdopodobnie nie otrzymałybyśmy odpowiedzi. Powodem był brak wyboru tego typu strojów dla ciężarnych w sklepach. Jedynie na co mogłyśmy  liczyć to rozciągnięty T-shirt naszego wybranka lub opinająca nasz brzuszek koszula. Obecnie wybór jest szeroki, dlatego pewnie tak często zadajemy sobie pytanie: „W czym właściwie iść spać?”

 

Ważne, żeby było wygodnie

Najważniejszym aspektem jest nasza wygoda. Czy przed ciążą lubiłaś zasypiać w niewygodnej bieliźnie? Sądzę, że nie, dlatego w tym okresie tak ważne jest to, aby było nam po prostu wygodnie. Aby nasz sen był jak najlepszy i jak najdłuższy (póki to jeszcze możliwe).  Nasz strój do spania powinien być na tyle luźny, aby nie krępować naszych ruchów oraz nas nie uciskać, szczególnie w okolicach brzucha. Warto również zwrócić uwagę na dodatki, które koszula posiada. Wszelkiego typu koronki oraz kokardki, chociaż cieszą nasze oko, są w stanie podrażnić naszą skórę. Dlatego jeśli decydujesz się na ładniejszą bieliznę, zwróć uwagę na to z czego takie elementy są wykonane. Dodatki zawierające elastan, często będą milsze dla naszej wrażliwej skóry.

 

Skład

Kolejną ważną rzeczą jest skład naszego stroju. Wybierając bieliznę wykonaną z poliestru możemy narazić się na, np. infekcje intymne. Powodem jest brak przepływu powietrza, przez co szybciej się pocimy i „pomagamy” bakteriom namnażać się w naszym organizmie. Dlatego często polecanym materiałem jest bawełna. Bielizna z niej wykonana jest delikatna w dotyku, przewiewna oraz co najważniejsze nie podrażnia naszej skóry.  Jeżeli natomiast mamy większy budżet możemy pokusić się również o koszule wykonane z jedwabiu, który tak samo jak bawełna jest przewiewny oraz przyjemny dla naszej skóry.

 

Fason

Równie ważnym aspektem jak materiał jest fason stroju. W zależności od pory roku musimy zwrócić uwagę na krój. Podczas cieplejszych dni warto zakładać bieliznę, w której nasze ciało będzie miało możliwość oddychać. Dlatego warto w tym czasie zakładać koszulki na ramiączka lub na krótki rękawek. Zimą natomiast, aby się nie przeziębić najlepiej zaopatrzyć się w coś cieplejszego, np. dłuższe spodnie lub dodatkowa para skarpet. Jeżeli jednak chodzi o fason to warto jednak pomyśleć o tym czy bardziej lubimy zasypiać w cieple, czy też w niższych temperaturach. Jeżeli jesteście kobietami, które nienawidzą zimna, warto zaopatrzyć się w pidżamę bardziej zabudowaną, taką z długimi rękawami oraz nogawkami. Natomiast dla kobiet lubiących chłodniejszy klimat, bardziej polecane są koszule do spania, które spełniają rolę raczej ozdobną i mającą na celu jedynie zakryć nasze ciało.

 

Biustonosz

A co z biustonoszem podczas spania? Jeżeli chodzi o tę część bielizny to jest jak najbardziej wskazana. Nasze piersi w tym okresie znacznie się powiększają, co może obciążać nasz kręgosłup i organizm nie tylko za dnia. Biustonosz pomoże nam je utrzymać, co zapobiegnie dodatkowemu rozciągnięciu się skóry w tym obszarze. Dzięki czemu zmniejszymy prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów po ciąży.
Warto jednak aby biustonosz do spania różnił się od tego, który wybieramy na co dzień. Ważne aby nie posiadał fiszbin oraz plastikowych i metalowych elementów. Dobrym wyborem będą staniki z miękkimi miseczkami, które nie będą uciskać naszych już wystarczająco wrażliwych piersi.

 

No Comments

Add your comment