Najlepsze materiały na bieliznę i strój kąpielowy

Blog z poradami na temat wyboru odpowiedniej bielizny

Najlepsze materiały na bieliznę i strój kąpielowy

Bielizna, w tym stroje kąpielowe, to elementy garderoby, które są bardzo ważne, ponieważ bezpośredni przylegają do ciała. Muszą być nie tylko ładne i wygodne, ale również wykonane z dobrych materiałów. Dzięki temu będzie przyjemnie się je nosić, skóra będzie oddychać.

 

Bielizna – jaka powinna być?

Jest wiele typów bielizny, każda kobieta może znaleźć taki, który przypadnie jej do gustu. Ważne jest jednak kilka cech, które powinna posiadać bielizna. Oczywiście, wygląd jest bardzo ważny, ale nie można kierować się tylko tym. Należy zwrócić uwagę na materiał, z którego bielizna jest wykonana. Ważne, aby był oddychający, pozwolił skórze oddychać. Kupując bieliznę, warto zwrócić uwagę na jej skład. Dobra będzie taka, która zawiera duże ilości naturalnych włókien, takich jak bawełna czy len. Gwarantują one przewiewność, skóra nie będzie się pocić. Warto wybierać bawełnę najlepszej jakości, tj. czesaną lub super czesana. Taki materiał zapewnia niewiarygodną miękkość i delikatność. Ostatnio popularna jest bielizna z włókna bambusowego, które jest naturalne, delikatne i rozciągliwe. Naturalne materiały są zdrowe, nie powoduję alergii i problemów skórnych. Bielizna powinna zawierać domieszki elastanu, lycyry czy spandexu. Dzięki temu majtki czy koszulki będą idealnie przylegać do ciała, nie będą też krępować ruchów. Dobrym materiałem na bieliznę jest również wiskoza. Ma podobne właściwości jak bawełna, dobrze wchłania wilgoć. Skóra nie poci się, przepuszcza powietrze. Majtki wykonane z wiskozy są delikatne, nie powodują infekcji ani obtarć, zapewniają świeżość. Inne dobrej jakości syntetyczne włókna do produkcji bielizny, to poliamid, poliester oraz mikrofaza. Mikrofaza to jedno z najdelikatniejszych włókien, produkuje się z niego cudownie miękką, lekką bieliznę.

Stroje kąpielowe – z jakiego tworzywa powinny być wykonane?

Stroje kąpielowe to bielizna do zadań specjalnych. W tym wypadku nie sprawdzą się same włókna naturalne. Stroje kąpielowe muszą być odporne na wodę, sól morską, słońce i chlor. Nie mogą deformować się czy zmieniać swojego kształtu po kąpieli w morzu, czy basenie. Ważne, aby były wytrzymałe i szybko schły. Tkanina musi być elastyczna, ponieważ strój musi być bardzo wygodny, musi idealnie dopasowywać się do sylwetki. Nie może też prześwitywać. Obecnie większość dobrych kostiumów kąpielowych produkowana jest z mikrofibry. Jest to połączenie poliestru i poliamidu, uzyskiwane przy użyciu nowoczesnych technologii. Inne popularne materiały to lycra, elastan, spandex. Niektórzy producenci produkują kostiumy kąpielowe z innych, autorskich materiałów, które mają dobre właściwości. Są to np.  włóknina P.B.T. czy dzianina Carvico.

Dobra, wygodna bielizna i dobrej jakości strój kąpielowy to coś, co powinna posiadać każda kobieta. Dzięki temu każda pani poczuje się atrakcyjnie i komfortowo. Bielizna musi być z tkanin wysokiej jakości, dzięki temu ciało nie będzie się pocić, pozostanie świeże.

 

 

No Comments

Add your comment