Jak dbać o białą bieliznę?

Blog z poradami na temat wyboru odpowiedniej bielizny

Jak dbać o białą bieliznę?

Posiadanie białej bielizny jest niezwykle istotne. To kwestia szczególnie ważna z punktu widzenia kobiet, które chcą mieć kolor biustonosza zawsze dopasowany do koszuli czy też luźnej bluzki. Jednak mężczyźni także potrzebują jasnej bielizny, przykładowo do jaśniejszych letnich spodenek. Jej posiadanie jest zatem niezbędne, jednak nie jest niestety łatwo o nią dbać. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jasne kolory mają tendencję do szarzenia. Również na takich jasnych kolorach szybko pojawiają się różnego rodzaju zabrudzenia.

 

Dbaj o białą bieliznę

Jest jednak kilka sposobów na to, by zadbać o naszą białą bieliznę i naprawdę utrzymać ją w bardzo dobrej kondycji. Pierwszym z tych sposobów jest oddzielne pranie białych ubrań. Podstawowe ubrania dzielimy na ciemne, jasne oraz na ubrania kolorowe. Zazwyczaj jest jednak tak, że wraz z ubraniami kolorowymi do pralki wrzucamy także białe, ponieważ stosunkowo niewiele posiadamy ich w swojej szafie. Jeśli mamy ich naprawdę mało i trudno jest nam wypełnić nimi szafkę, wówczas dobrze jest zdecydować się na oddzielne pranie białej bielizny, przykładowo w ręku. Oczywiście wymaga to od nas większego zaangażowania oraz wysiłku. Jest to jednak opłacalne. W takiej sytuacji biała bielizna nie będzie prana z innymi, kolorowymi rzeczami. Nie będzie zatem szarzała. Oczywiście do jej prania powinno stosować się odpowiedni płyn do prania bądź też proszek, do białych tkanin. Dzięki temu przez bardzo długi czas taką bieliznę będzie można utrzymać w czystości.

 

Ważną kwestią jest również to, by pranie wykonywać dość szybko

Zabrudzenia, które pozostają na bieliźnie, pogłębiają się z czasem, plamy zaczynają bardzo głęboko wnikać w strukturę materiału. To natomiast sprawia, że z każdym kolejnym dniem, taką bieliznę jest naprawdę bardzo trudno doprać. Dlatego najlepiej jest zabrać się za to zaraz po zdjęciu jej z siebie.

W przypadku majtek bieliznę zmieniamy każdego dnia. Jak jest jednak z biustonoszami? Większość kobiet nie wyrzuca ich po jednym założeniu, chybachyba, że dzień był wyjątkowo upalny. Biustonosz powinno zmieniać się średnio co trzy do sześciu jego założeń. Po takim czasie powinien zostać on wyprany. Jeśli nie mamy czasu na pranie naszej bielizny ręcznie, choć zdecydowanie ze względu na swoją delikatność wymaga ona właśnie takiego traktowania, możemy zdecydować się na pranie jej w specjalnych woreczkach. Po wrzuceniu jej w woreczku do pralki mamy pewność, że nie uszkodzi się. Bez woreczków biustonosze w pralce mają ogromną tendencję do odkształcania się. To natomiast sprawia, że bardzo często należy takie biustonosze niestety wyrzucać.

Biała bielizna by była zadbana, często potrzebuje wymiany niektórych elementów. Jeśli nasz biustonosz posiada wymienne ramiączka wówczas warto pomyśleć o tym, by od czasu do czasu wymienić je na nowe. Dzięki temu będzie on cały czas wyglądał ładnie i świeżo. Wśród białej bielizny mamy także białe skarpetki, które zdecydowanie brudzą się najbardziej. Je również warto prać ręcznie, przy użyciu niekiedy mocniejszych środków piorących.

 

No Comments

Add your comment