Gorset dla kobiety – jak go wybrać?

Blog z poradami na temat wyboru odpowiedniej bielizny

Gorset dla kobiety – jak go wybrać?

Gorset to element garderoby kobiecej, który towarzyszy paniom od setek lat. Gorsety w dalszym ciągu cieszą się niesłabnącą popularnością. Uwarunkowane jest to przede wszystkim tym, iż doskonale modelują kobiecą sylwetkę. Współcześnie produkowane gorsety odpowiadają nie tylko za tworzenie pięknej talii osy. Najważniejszą kwestią jest to, iż są one modnym dodatkiem, który świetnie sprawdzi się przy praktycznie każdej stylizacji. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, na co należy zwracać uwagę przez zakupem gorsetu oraz w jaki sposób go nosić.

 

Po co gorset kobietom?

Gorset to element bielizny kobiecej odpowiadający za doskonałe modelowanie sylwetki, ale nie tylko. Jest to również świetny sposób na to, aby stworzona przez nas stylizacja wyróżniała się na tle innych. Aby gorset prezentował się wyjątkowo dobrze oraz świetnie podkreślał wszystkie walory naszej sylwetki, trzeba go wybrać w odpowiedni sposób. Gorset oraz każdy inny rodzaj bielizny musi być oczywiście perfekcyjnie dopasowany do naszego rozmiaru. Niestety, w chwili obecnej niewielka liczba firm oferuje paniom bardzo duże gorsety. Panie mające rozmiar plus size mogą mieć bardzo duże kłopoty w znalezieniu takiego gorsetu, który będzie im pasował.

Podstawową funkcją gorsetów jest oczywiście kształtowanie talii. Jeśli uda nam się wyszukać model w odpowiednim rozmiarze, to nie ma powodów ku temu, aby nie nosić go mając kilka centymetrów w obwodzie więcej. Warto wiedzieć, że z prawidłowym doborem gorsetu duże problemy mogą mieć również kobiety o niskim wzrośnie. Zdecydowana większość modeli obecnych na rynku pasuje wyłącznie na panie, które mają powyżej 160 centymetrów wzrostu. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż największy wpływ na to, czy dany gorset będzie nam pasował, ma długość naszej talii.

 

Gorset jako bielizna

Gorsety zdecydowanie najczęściej nosi się jako bieliznę. W sklepach z bielizną i erotyką jest ogromna ilość różnorodnych gorsetów dopasowanych do potrzeb i oczekiwań rozmaitych kobiet. Jest to niezwykle seksowna część garderoby, która z pewnością przykuje uwagę każdego mężczyzny. Mężczyzna widząc seksowną talię osy, prawidłowo wyeksponowany biust oraz przepiękne biodra, na pewno zwróci uwagę na taką kobietę. Gorset jako bielizna to świetne rozwiązanie.

 

Jak wybrać gorset? Najważniejsze wskazówki

W tej chwili na rynku oferowane są dwa podstawowe rodzaje gorsetów. Mowa tutaj o rodzaju overbiust oraz unbderbiust. Pierwszy rodzaj jest przeznaczony “na biust”, zaś drugi “pod biust”. Zanim zakupimy gorset z pierwszej grupy, warto zweryfikować, jaka jest różnica obwodów między biustem a talią. Gorsety leżą najlepiej wtedy, gdy różnica oscyluje w granicach od 15 do 23 centymetrów. Modele dzieli się również na fasony krótkie i długie. Długie są dedykowane paniom bardzo wysokim, ale w większości przypadków z powodzeniem mogą je również nosi kobiety o wzroście minimum 165 centymetrów. Kobiety mające rozmiar XL lub większy, jeśli chcą dobrze okryć ciało gorsetem, powinny wybierać wyłącznie modele długie.

 

No Comments

Add your comment