Bielizna plus size pod suknię ślubną

Blog z poradami na temat wyboru odpowiedniej bielizny

Bielizna plus size pod suknię ślubną

Ślub to ważne, jak i, bardzo często, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Zepsuć może je każdy drobny szczegół, w tym bielizna. Jak dobrać i dopasować bieliznę do sukni ślubnej, tak, by była wygodna i nie sprawiała problemów? Oto poradnik dla pań plus size.

 

Jak wybrać bieliznę plus size na dzień ślubu?

Na początek warto nadmienić, że bielizna plus size nie musi być bielizną nieatrakcyjną. Nie musi być to bielizna workowata, niedopasowana czy brzydko wykonana. Poszukując tego rodzaju bielizny w sklepach szukać można z powodzeniem modelów będących przeciwieństwami tych cech. Ponadto warto pamiętać, że – bez względu na okazję – cel tego rodzaju bielizny jest niebagatelny. Bielizna tego typu ma zarazem modelować ciało, jak i odciążać niektóre partie ciała. Szukamy więc modelu jednocześnie będącego w naszym guście, jak i skutecznie pełniącego funkcję odciążania, m.in. kręgosłupa.

Dopasowując bieliznę plus size do sukni ślubnej przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wygodę danego modelu. Ślub sam w sobie jest wydarzeniem stresującym i nieco wyczerpującym, nie warto więc dodawać sobie zmartwień pod postacią źle dobranego stroju. Szykując się na ślub warto także mieć w pamięci to, że bielizna plus size ma za zadanie modelować ciało tak, by uwaga odwrócona była od jego mankamentów – pomyślmy więc, jakie mankamenty  figury chcielibyśmy podczas dnia ślubu ukryć, a jakie zalety podkreślić? Pamiętaj też, że to, że bielizna pełni funkcję modelującą ciało niekoniecznie oznacza, że jest to bielizna nieatrakcyjna. Czy staniki typu push up  – także modelujące ciało – są nieatrakcyjne? Wręcz przeciwnie. Podobnie może być z bielizną plus size, która działa na tej samej zasadzie, zapewniając jednak odwrotny efekt. Bielizna plus size na ślub może być więc i wygodna i urodziwa, potrzeba tylko czasu, by dopasować model bielizny do modelu ślubnej sukni.

 

Jak dopasować bieliznę plus size do sukni ślubnej?

Wybierając bieliznę plus size warto mieć już wybrany model sukni, na jaki się zdecydujemy. Najlepiej jest mieć już daną suknię zakupioną, tak, by móc przymierzyć bieliznę plus size pod suknią ślubną. Jeżeli mamy taką możliwość, należy sprawdzić, czy zdobienia bielizny nie odznaczają się na sukni ślubnej. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, lepiej jest postawić na gładki model bielizny, tak by zminimalizować ryzyko “przebijania” bielizny przez ubranie wybrane na ślub.

Warto także pilnować wagi przed samym ślubem, by wybrany model nie okazał się w dniu ślubu zbyt ciasny. Nie bez znaczenia jest również to, że nie wszystkie suknie ślubne potrzebują stanika – czasami miseczki sukienki są tak dobrze wyprofilowane, że obejdziemy się bez tej części garderoby. Istnieje też możliwość wszywania staników w suknię – o takie rozwiązanie zapytać można znajomego krawca czy krawcową. Dopasowanie typu bielizny do typu sukni jest niezwykle istotne. Przemyśl to, jak długi jest strój, na który się decydujesz, czy ma ramiączka/rękawy, które zakryją ramiączka stanika, czy też nie – wszystko to ma niebagatelne znaczenie. Zgranie stylu bielizny ze stylem ślubnego ubrania zapewni ci o jeden stres mniej w dniu ślubu.

Nie pozwól na to, by napis “plus size” ciebie odstraszył – dobrze dobrana do ciała bielizna pozwoli zaoszczędzić w dniu ślubu sporo stresu, a ponadto pozwoli ci wyglądać jeszcze piękniej.

 

No Comments

Add your comment