5 faktów, które pomogą Ci wybrać bieliznę termoaktywną

Blog z poradami na temat wyboru odpowiedniej bielizny

5 faktów, które pomogą Ci wybrać bieliznę termoaktywną

Bielizna termoaktywna – uwielbiana zarówno przez zawodowych sportowców jak też przez amatorów. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

 

 Bielizna termoaktywna – doskonały wybór na każdą porę roku

Myślałeś, że bielizna termoaktywna sprawdzi się głównie zimą, gdy temperatura powietrza znacznie spada? Nic bardziej mylnego! Z uwagi na występujące różne gramatury materiałów wyróżnić można:

– lekką bieliznę termoaktywną, która doskonale sprawdzi się np. w czasie letnich upałów – pot zostanie odprowadzony, a skóra będzie mogła oddychać.

– średnią bieliznę termoaktywną, która tak naprawdę jest najbardziej uniwersalna (są np. koszulki z długim rękawem, długie getry i legginsy). Idealnie łączy właściwości termiczne z odparowywaniem wilgoci.

– grubą bieliznę termoaktywną, której zadaniem jest przede wszystkim zatrzymanie ciepła. Idealnie sprawdzi np. podczas uprawiania sportów zimowych.

 

 Komfort i wygoda na co dzień

Zasadniczo – im lepiej dopasowana odzież termiczna, tym lepsza ochrona oraz komfort użytkowania. Termoaktywne właściwości nie zadziałają, jeśli bielizna będzie zbyt a luźna po jej założeniu zauważymy zwijający się materiał oraz fałdy. Odpowiednio dobrana bielizna termoaktywna powinna być dopasowana – dzięki temu minimalizujemy ryzyko powstania np. otarć oraz zyskujemy pewność, że wybrana przez nas koszulka spełni swoją rolę zapewniając użytkownikowi poczucie suchości i ciepła nawet po dłuższym wysiłku.

 

 Gimnastyka w przebieralni

Chcesz mieć pewność, że dobrze wybrałeś? Nie wahaj się i wykonaj w szatni kilka ruchów, które pomogą Ci odpowiedzieć na pytanie, czy odzież termoaktywna, którą mierzysz ma odpowiedni rozmiar. Jakie ruchy możesz wykonać w szatni? Podskocz, energicznie podnieś w górę ręce, zrób skłon a jeśli masz wystarczającą ilość miejsca – przejdź się. Dzięki wykonaniu tych prostych ruchów szybko przekonasz się, czy strój, który mierzysz na zsuwa się lub roluje. Pamiętaj, że bielizna termoaktywna odprowadzi wilgoć od skóry tylko wtedy, gdy będzie odpowiednio dopasowana.

 

 Technologia w służbie człowiekowi

Mimo iż na co dzień warto korzystać z naturalnych materiałów, wybierając bieliznę termiczną nie warto bać się syntetycznych materiałów. Włókna zastosowane w odzieży termoaktywnej są odporne na rozciąganie i uszkodzenia. Konstrukcja włókien pozwala na odprowadzenie wilgoci do zewnętrznej warstwy materiału, tak, by część stykająca się ze skórą zapewniała suchość. Jakie materiały są najczęściej wykorzystywane w produkcji odzieży termoaktywnej? Są to zazwyczaj nylon, poliester, poliamid oraz elastan.

 

 Pielęgnacja bielizny termoaktywnej

Aby bielizna zachowała swoje właściwości należy w odpowiedni sposób zadbać o jej pielęgnację. Bardzo ważne jest to, by prać odzież termiczną po każdym użyciu. Włókna, z których bielizna jest zrobiona nie “polubią się” z lanoliną oraz zmiękczaczami wchodzącymi w skład niektórych płynów do prania. Najlepiej więc wybierać szare mydło lub płyny przeznaczone specjalnie do prania odzieży termoaktywnej.  Nastawiając pranie pamiętaj o tym, że bielizna termoaktywna powinna być prana zazwyczaj w 30 stopniach.

 

 

No Comments

Add your comment