Kilka kroków do tego, by przejść kilometry w stylowych skarpetkach – jak wybierać męskie skarpety, by były wygodne i stylowe?

Blog z poradami na temat wyboru odpowiedniej bielizny

Kilka kroków do tego, by przejść kilometry w stylowych skarpetkach – jak wybierać męskie skarpety, by były wygodne i stylowe?

O wybór stylowych i wygodnych skarpetek warto zatroszczyć się choćby dlatego, że chociaż skarpety są „formalnie” elementem bielizny, to jest to bielizna nieustannie wystawiana na widok publiczny. Nawet najfajniejsza stylizacja traci na wartości, jeśli każda skarpetka jest „z innej parafii”, a kolor wybranych przez nas skarpet nijak nie rezonuje z całością wymyślonego przez nas outfitu. Jak wybierać skarpety, żeby ten drobny element stylizacji nie niszczył naszych starań, by dobrze wyglądać i zawsze sprawiał duże wrażenie na otoczeniu? Na dobry początek wystarczy „podążać” tymi krokami podczas robienia zakupów.

 

Zwróć uwagę na materiał

 

Nawet najlepszy design nie cieszy, jeżeli noszenie stylowego produktu będzie niewygodne. W pierwszej kolejności warto więc zastanowić się, jaki materiał skarpet da nam największą wygodę i komfort. Na uwagę zasługują z pewnością skarpety bawełniane – taki produkt zapewnia odpowiednią wymianę powietrza i chłonie wilgoć. Skarpety bawełniane zapobiegają poceniu się stopy w obuwiu i sprawiają, że stopa w bucie czuje się komfortowo. Warto także rozglądać się za skarpetami z domieszką włókien sztucznych, bo są to produkty elastyczne, które łatwo dopasowują się do stopy i ładnie na niej wyglądają. Skarpety powinny być zarazem wygodne, jak i dobrze dostosowywać się do warunków atmosferycznych.

 

Przemyśl – wzór czy czerń lub biel?

 

Skarpetki można dopasować do stylizacji w prosty sposób. Wystarczy zastosować się do jednej z dwóch zasad. Według pierwszej zasady warto wybrać skarpety w kolorze wybranych do stylizacji spodni. Można też zdecydować się na skarpety o nieco jaśniejszym lub ciemniejszym od spodni odcieniu. Taki zestaw nie jest kontrowersyjny, a poza tym wydłuża naszą sylwetkę, co jest dodatkowym atutem. Zgodnie z drugą zasadą natomiast kolor skarpetek powinien korespondować z jakimś elementem stylizacji, który już dobraliśmy. Oczywiście można wybrać i skarpetki zupełnie kolorystycznie niezwiązane z resztą stroju, ale jest to wybór dużo bardziej ryzykowny. Jeśli nie chcemy przyciągać nadmiernie uwagi, warto zdecydować się na którąś z dwóch pierwszych opcji. Pamiętaj, że na eksperymenty lepiej decydować się komponując raczej stroje codzienne, niż formalne. Zwróć też uwagę na to, że w przypadku skarpetek „biel” niekoniecznie jest kolorem bezpiecznym. Przeciwnie – może okazać się wyborem zupełnie nietrafionym. Białe skarpetki zdecydowanie pasują do stylizacji sportowych, jednak w innym przypadku nie wahaj się eksperymentować z kolorem. I biel i czerń warto sobie czasem odpuścić.

 

Zastanów się, jaka długość skarpet jest odpowiednia

 

Przemyśl, czy długość skarpetek nie zaburza proporcji twojej sylwetki. Dla niższych mężczyzn dobrym wyborem są stopki, bo wysokie skarpetki mogą dawać optyczne wrażenie niższego wzrostu. Na stopki powinien zdecydować się właściwie każdy, kto zakłada krótkie spodnie lub sportowe buty – w przypadku takich stylizacji skarpety, które nie wystają z butów wyglądają bardziej stylowo. Generalnie długość skarpetek dobiera się do długości nogawki. Jeśli do stylizacji wybierasz długie spodnie, zanim wyjdziesz z domu, upewnij się, czy w pozycji siedzącej nie zostaje odsłonięta naga łydka (tego unikamy). Warto zwracać na to uwagę, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na jakiegoś rodzaju oficjalny event, w innym wypadku taki błąd dużo łatwiej wybaczyć.

 

Stosując tylko te trzy zasady, nie zagłębiając się bardziej w świat mody, możesz zdecydowanie polepszyć tak swój styl, jak i wygodę użytkowania tych drobnych, ale znaczących dla stylizacji produktów, jakimi są skarpety.

 

No Comments

Add your comment